Teksti suurus:
A A A

Maleva pealiku Kaitseliidu aastapäevatervitus

11.11.2020
 Head Kaitseliidu Võrumaa maleva liikmed ja teenistujad! 

     Täna, 11.novembril, mil täitub Kaitseliidul 102 aastat ja meie Kaitseliidu Võrumaa maleval on turjal juba jooksmas 104. aasta, peame möönma, et ei olnud see periood 2019/2020 meile kõige kergemate killast. Mitte just väljaõppe-, ürituste- ja õppuste rohkuse ning intensiivsuse poolest, vaid üleilmse viiruse Covid-19 pärast seatud piirangute ja eriolukorra tõttu. Kuigi ka praegused näitajad ja prognoosid ei anna meile hetkel suuri lootusi viiruse vaibumiseks, ei saa ja ka ei tohi me ära unustada juba omandatud sõjaväelisi oskusi ning riigikaitseks vajalikke tarkusi ning peame püüdma neid ka sellel olukorras edasi arendada.
Selle tõttu peame oskama toime tulla, ka nendes erilistes oludes, meile seatud ülesannete ja kohustuste täitmisega. Lihtsalt öelduna peame kohandama need piirangud oma koolituse ja väljaõppe läbiviimisse.
Aastal 2021 planeeritud väikeüksuste taktika väljaõpe ja harjutused võimaldavad meil seda ka kõige paremini teha ning me ei lase mingi viirusepuhangu tõttu oma sõjaväelise väljaõppe tasemel langeda.
Hoiame ennast ja üksteist ning ärme lase mõtlematul ja hoolimatul käitumisel nõrgestada riigikaitsevõimet ning seda ohtu meile seatud ülesannete täitmist.
Head kaitseliitlased, õnnitlen Teid Võrumaa malevapealikuna Kaitseliidu aastapäeva puhul, olge terved, hoidke ja kaitske oma pere ja lähedasi ning soovin Teid kõiki näha eesootavatel Võrumaa maleva tseremoniaalsetel üritustel, väljaõppes, harjutustel ning õppusel.
 
Eesti eest surmani!                
 
Toomas Pindis
major
Võrumaa maleva pealik